Dabīgais akmens ir vissenākais būvniecības materiāls, un, kaut arī mūsdienās ļoti plaši ir izplatīti dažādi mākslīgi materiāli, tas joprojām ir atzīts un bieži izmantots. Tas arī ir saprotams, jo akmens, kas atbilst visām prasībām, spēj izturēt lielu slodzi, skarbus laika apstākļus un arī karstumu, kas ir būtiski ārkārtas gadījumos, piemēram, izceļoties ugunsgrēkam.

Cena sākot no 45€/m2

Pilsakmens dabīgā akmens mūrēšanas projekti

Dažādās pasaules daļās pastāv dažādas mūrēšanas un akmens izmantošanas tradīcijas, kuras mūsdienās var veiksmīgi kombinēt, vienlaikus ņemot vērā vietējos apstākļus un piemērotākās metodes. Ja sausā kaļķakmens, bruģakmens vai šķeltu akmens mūrēšana ir salīdzinoši vienkārša, tad mūrēt granītu būs pa spēkam vien kvalificētiem speciālistiem. Granīts, kas paredzēts mūrēšanai ir atšķirīgs izmēra un formas ziņā, līdz ar to izveidot kārtīgas un vizuāli skaistas sienas ir krietni grūtāk. Jebkurā gadījumā, mūrēšana, tāpat kā pirms daudziem gadu simtiem, joprojām lielākoties ir roku darbs un līdz ar to prasa gan zināšanas, gan zināmu pieredzi.

“Pilsakmens” veic mūrēšanas darbus, izmantojot no granītu, marmoru, travertīnu, dabīgo šīferi, laukakmeni, dolomītu un citus materiālus. Laukakmeņus parasti izmanto ēku pamatu, atbalsta mūru un masīvu betona konstrukciju veidošanā. Protams, izmantojot dabīgu akmeni, mūrētas tiek ne tikai uz ēku sienas, bet arī dažādi citi objekti: žogi un laternu mūrīši; kamīni, krāsnis un plītis; akmens kāpnes, kūpinātavas un skursteņi, kā arī dārza bāri vai āra virtuves.

Iespējamie dabīgā akmens materiāli