Dabīgais šīferis ir jūras dzīlēs nogulsnējusies, pārakmeņojusies un vēlāk kalnu masas spiediena un karstuma rezultātā kristalizējusies māla masa, kas sākusi veidoties pirms aptuveni 400 miljoniem gadu. Līdz ar to tas ir pilnīgi dabīgs un veselībai nekaitīgs materiāls.

Dabīgā šīfera paraugi

Dabīgo šīferi mēdz dēvēt arī par akmens slānekli vai eternitu. Šis vārds ir cēlies no latīņu valodas un tiešā tulkojumā nozīmē “mūžīgs”. Tāds apzīmējums nav radies bez pamata, jo jumti un akmens fasādes no dabīgā šīfera kalpo paaudzēm ilgi – parasti šī materiāla mūžs ir no 200 līdz pat 250 gadiem. Ne velti jau 15. un 16. gadsimtā ar to pārklāja nozīmīgu ēku, piemēram, piļu un citu reprezentablu celtņu jumtus. Šāda ilgmūžība nozīmē arī zemākas izmaksas, ja ņem vērā kā cenu, tā kalpošanas laiku. Jāatzīmē arī šīfera spēja uzņemt un atgriezt atmosfērā lielu mitruma daudzumu, kas gandrīz pilnībā izslēdz nevēlamu kondensāta veidošanos.

Cita noderīga dabīgā šīfera priekšrocība ir tā elastība. Līdz ar to, šo materiālu iespējams ieliekt teju jebkura jumta formā, šādi ļaujot vaļu visfantastiskākajām arhitektu, dizaineru un inženieru iecerēm. Kaut arī dabīgajam šīferim ir raksturīga tumši pelēka krāsa, ir pieejamas arī citas nokrāsas un toņi. Tādēļ pārdomāti izvēlētas šīfera fasādes un jumti iederas gan eleganti vēsturiskā, gan pārdroši modernā apbūvē – tas ir vienmēr aktuāls materiāls.

“Pilsakmens” speciālisti piegādā, apstrādā un montē dabīgo šīferi, kas ievests no Itālijas, Indijas.

Pilsakmens projekti no dabīgā šīfera