kitchen table surfaces

Jaunas galda virsmas izvēle vai visas virtuves iekārtošana no „nulles” ir atbildīgs process. Parasti virtuves mēbeles un iekārtas iegādājas ar aprēķinu, ka tās kalpos daudzus gadus. No otras puses, vienmēr svarīgas ir arī izmaksas, jo jebkuri remontdarbi, prasa vērā ņemamus līdzekļus. Līdz ar to nav šaubu, ka pirms virtuves virsmas pirkšanas ir vērts kārtīgi apsvērt visus plusus un mīnusu. Un, kā gan vēl labāk to paveikt, ja ne salīdzinot tirgū piedāvātos variantus?

Akrils.

Akrila galda virsmas ir viengabalainas, bez šuvēm un viegli kopjamas. Taču tās ir salīdzinoši dārgas un neizturīgas – gan karstas pannas un katli, gan asi naži tās var viegli sabojāt. Vēl kāda nianse – akrila virsmas izskatās mākslīgas. Kādam tas var patikt, kādam nē.

Lamināts.

Lamināta galda virsmu galvenā priekšrocība, protams, ir to cena un lielā krāsu dažādība – tā, kā materiāls ir mākslīgs, to iespējams izveidot teju jebkādā krāsā un ar visneiedomājamākajiem rakstiem. Toties šādas virsmas nav pārāk izturīgas – tās ietekmē mitrums, temperatūra un aši priekšmeti, turklāt, bojātu laminātu tā sākotnējā kvalitātē atjaunot nav iespējams.

Koks.

Koka galdi protams, ir pazīstami visiem. Pareizi izmantoti, tie kalpo ilgi, turklāt, nelielus bojājumus spēj likvidēt jebkurš galdnieks vai vienkārši prasmīgs cilvēks. No otras puses – koka galdi mēdz deformēties, zaudēt krāsu un kļūt tumši mitruma ietekmē. Tie ir jāimpregnē. Ja runa ir par kvalitatīvu koka galdu, nevis lētu tipveida mēbeli, tā cena var būt visai ievērojama.

Dabīgais akmens. Virtuves virsma (20)

Arī dabīga akmens – granīta, marmora un kvarca virsmas, kā zināms, nav starp lētākajām. Taču to priekšrocības ir acīm redzamas: tās neskrāpējas, ir pilnībā izturīgas pret karstiem priekšmetiem, higiēniskas, neuzņem mitrumu, nedeformējas un kalpo paaudzēm ilgi. Mēģinot saskrāpēt dabīgā akmens virsmu, drīzāk tiks sabojāts priekšmets, ar kuru centīsities to paveikt.

Salīdzinot pašas dabīgā akmens galda virsmas tomēr jāpiebilst, ka marmora virsmas tomēr nav tik noturīgas pret šķidrumiem (īpaši skābiem), kā granīta virsmas. Līdz ar to, dzerot sulas, kafiju vai vīnu būtu jālieto paliktnīši vai salvetes. Un, ja tomēr gadās ko izliet – uzreiz saslaucīt. Arī tīrīšanas līdzekļi jāizvēlas tādi, kas ir piemēroti marmora kopšanai. Virsma nebūs sabojāta neglābjami, tomēr pēc laika to var nākties pārpulēt. Priekš kam liekas klapatas un izdevumus? Savukārt, kvarca virsmu priekšrocība ir tā, ka šis materiāls nav porains un tādēļ neabsorbē nekādus šķidrumus. Vairāk par dabīgā akmens virsmām skatiet šeit.

 16

Kā veidojas galda virsmas cena?

Kvalitatīva akmens apstrāde ir visai garš un sarežģīts process, kas sastāv no vairākiem cikliem. Vispirms izejmateriāli ir jāiegūst, jāpiegādā no karjeriem dažādās pasaules malās, jāsazāģē, mērķtiecīgi izceļot akmens formu un struktūru, jāapstrādā malas un virsmas, kā arī jāatlasa izmantošanai piemērotākās plāksnes. Apstrādē tiek izmantotas specifiskas un līdz ar to dārgas tehnoloģiskas ierīces.

Dažādas apstrādes metodes palīdz panākt iecerēto akmens virsmas izskatu. Tā, slīpēšana padara akmens virsmu matētu, bet pulēšana – spīdīgu, spogulim līdzīgu. Ar dedzināšanu virsmu iespējams padarīt raupju, jo tiek noņemta akmens virskārta. Ar bučardēšanas – mehāniskas apstrādes palīdzību, šis efekts ir vēl izteiktāks, bet apstrādes ar smilšu strūklu rezultātā raupjums ir neliels. Savukārt, antiķēšana, jeb apstrāde ar abrazīvu suku, liek akmenim izskatīties vecākam.

Arī meistaru darbs prasa laiku, īpašus instrumentus un profesionālas zināšanas, turklāt visam jātiek paveiktam uzmanīgi un prasmīgi. Toties rezultāts ir izcils! Šādas prasmīgi izgatavotas virsmas un citi akmens izstrādājumi izdaiļo jebkuru mājokli, piešķirot tam papildus vērtību un īpašu šarmu. Turklāt, pareizi kopti, tie spēs sajūsmināt saimniekus un apmeklētājus pat pēc 200 un vairāk gadiem!