Kapu pieminekļi vienmēr ir unikāli un spēj visai daudz pastāstīt par cilvēku, kam tas veltīts. Runa nav tikai par vārdu, uzvārdu un gada skaitļiem. Akmens pieminekļi ir vēstījums paši par sevi, jo atšķiras pēc izmēriem, formas, biezuma, novietojuma, attēlotajiem motīviem un izmantotā materiāla. Šīs atceres zīmes parasti tiek rūpīgi izraudzītas, ņemot vērā arī to, kāds dzīves laikā ir bijis pats aizgājējs.

apmales

Pilsakmens veidotie kapu pieminekļi

Kaut arī praksē tiek izmantoti dažādi materiāli, dabīgā akmens kapu pieminekļi, it īpaši no granīta veidoti, tomēr ir izturīgāki un piemiņu par kādu personu, ģimeni, dzimtu vai cilvēku kopību saglabā ilgāk. Loģiski, ka šādā gadījumā būtu jāizvēlas arī dabīgā akmens kapu apmales. Cita nianse, papildus ilgmūžībai, ir tā, ka dabīgā akmens pieminekļi izskatās krietni nopietnāk un cienīgāk. Diez vai daudz ir tādu cilvēku, kas, vēloties saglabāt savu tuvinieku piemiņu, aizrausies ar nepārdomātiem eksperimentiem materiālu izvēles ziņā un domās vienīgi par zemāku cenu. Tāpēc parasti akmens kapu pieminekļi tiek izgatavots no dabīgā granīta, jo tā struktūra ir unikāla, stiprība un izturība pret laika apstākļu ietekmi teju nepārspējama un zīmējums – neatkārtojams.

“Pilsakmens” meistari izgatavo pieminekļus un akmens kapu apmales, ņemot vērā katra pasūtītāja domas un individuālās vajadzības. Saskaņā ar tuvinieku vēlmēm, tajos var būt iegravēta gan rakstiska informācija, gan portreti un dažādi simboli vai ornamenti. Tāpat iespējams pasūtīt arī atbilstošas kapu apmales.

Iespējamie kapu pieminekļu materiāli