Marmors ir viena no kaļķakmens formām, kas pārsvarā sastāv no kalcīta. Tīrs marmors ir balts, taču, atkarībā no dažādiem piejaukumiem, krāsa var variēt no dzeltenas līdz sarkanai (dzelzs oksīdi), un no pelēkas līdz melnai (ogleklis). Ja piejaukums ir serpentīns vai hlorīts, marmors ir zaļā krāsā. Līdz ar to paveras plašas iespējas izgatavot daudzveidīgas un vizuāli krāšņas marmora kāpnes, marmora kolonnas, marmora palodzes vai marmora bāra letes.

Marmora paraugi

Par marmora ilgmūzību liecina fakts, ka tas bija pazīstams jau senajā Ēģiptē un Grieķijā, kur šo materiālu izmantoja gan arhitektūrā (Partenons), gan daudzās slavenās skulptūrās. Jau tolaik tika veidotas iespaidīgas dabīgā marmora kolonnas, krāšņas marmora strūklakas, marmora sienas un marmora mozaīkas flīzes, jo marmora izturība ir līdzvērtīga granītam, turklāt katra plāksne ir unikāla un ar regulāru rakstu.

Protams, marmora flīzes un dabīgā marmora sienas tiek izmantotas arī mūsdienu interjeros un ēku apdarē, taču apstrādes tehnoloģiju attīstība paver iespēju šo akmeni veidot daudz sarežģītākās formās. Līdz ar to marmora fasādes ir ieguvušas vēl pievilcīgākus un interesantākus apveidus, bet maigi porainās marmora vannas istabas virsmas un izturīgās marmora virtuves virsmas ir patīkamākas ikdienas lietošanā.

“Pilsakmens” piedāvā marmoru no Itālijas, Spānijas un Indijas. Turklāt, uzņēmuma katalogā atrodami ne tikai ierastie marmora izstrādājumi, bet arī dabīgā marmora bruģis, dažādas formas marmora apmales (malu profili) un dabīgā marmora stabi.

Pilsakmens projekti no marmora

 • Jūlija Petrova

  Labdien!
  Ar ko var apstrādāt (speciālas lakas, šķidrumi u.c.) marmoru vannas izstabā, lai aizkavētu šķidruma iesūkšanos? Paldies!

  • Atis Mateisons

   Labdien!
   Varam piedāvāt speciālu šķidrumu, kas aizkavē iesūkšanos.