Fasādes un cokoli

Akmens kā drošs, izturīgs un dabīgs celtniecības materiāls, ir pazīstams jau tūkstošiem gadu.

Ne velti, slavenās Ēģiptes piramīdas un citas senatnes akmens būves stāv vēl šobaltdien. Arī vēlākos laikos no tā tika celti ne vien cietokšņi un pilis, bet arī dažādu ietekmīgu cilvēku rezidences, šādi uzsverot īpašnieka nozīmi, varu un ietekmi. Savukārt mūsdienās arhitekti un dizaineri aizvien vairāk novērtē akmens kā vērtīga celtniecības un apdares materiāla nozīmi – tā skaistumu, eleganci, gaumīgumu un praktiskumu.

Continue reading “Fasādes un cokoli”

Bāra letes

Kā zināms, dažāda izskata un materiāla letes izmanto ne tikai bāros, bet arī viesnīcās, kafejnīcās, veikalos un daudzās citās sabiedriskās vietās. Taču šis interjera elements lieliski iederas arī mājās, estētiski bagātinot to un piešķirot papildu šarmu. Skaista un gaumīga bāra lete, kas turklāt veidota no dabīga akmens ir vieta, pie kuras parasti pulcējas gan mājas iemītnieki rītos pirms došanās uz darbu, gan dažādu svinību viesi. Baudīt tasi kafijas vai tējas un gāzi vīna pie šādas izsmalcinātas dabīgā granīta letes vai dabīgā marmora letes ir krietni patīkamāk, nekā pie vienkārša galda vai turot dzērienus rokā un ik pa laikam novietojot tos uz dīvānu malām, palodzēm un citām nepiemērotām virsmām.

Continue reading “Bāra letes”

Kāpnes

Kāpnes ir viena no pirmajām lietām, ko pamana katra nama apmeklētājs. Tādēļ ir nozīme gan to izskatam un oriģinalitātei, gan izturībai. Dabīgā akmens trepes pie mājas ieejas piešķir tai prestižu un eleganci, savukārt iekštelpās pasvītro īpašnieku gaumi un neuzbāzīgi liecina par labklājību.

Continue reading “Kāpnes”

Akmens vannas istabas virsmas

Vannas istaba, protams, ir viena no personiskākajām un intīmākajām telpām jebkurā mājoklī. Līdz ar to tās iekārtojumu mēdz izvēlēties īpaši rūpīgi, jo vannas istabā nāksies uzturēties ik dienas. Tāpēc arī ir svarīgi veidot to patīkamu un mājīgu, izvēloties vislabākos materiālus. Galu galā, šī telpa reprezentācijai, bet gan vissvarīgākajiem cilvēkiem un, pirmām kārtām, sev.

Continue reading “Akmens vannas istabas virsmas”

Bruģis un apmales

Akmens bruģis ir lieliska izvēle, iekārtojot pagalmus, ietves, dārza celiņus, taciņas un iebraucamos ceļus. Šāda seguma mūžs ir nesalīdzināmi ilgāks, kā parastajam, mākslīgā akmens bruģim, jo tas gadu gaitā nezaudē savu īpašo, dabīgo izskatu, saglabā visas vajadzīgās funkcijas un ir daudz izturīgāks. Būtiski, ka dabīgā granīta bruģis vai dabīgā kvarca bruģis ir arī pilnībā imūns pret laika apstākļu ietekmi.

Continue reading “Bruģis un apmales”

Akmens strūklakas

Sākotnēji strūklakas tika veidotas kā dzeramā ūdens ieguves vietas gan privātās teritorijās, gan pilsētu laukumos. Līdz ar to tās parasti bija iedzīvotāju pulcēšanās vietas. Tomēr cilvēki mēdz uzturēties strūklaku tuvumā ne tikai praktisku apsvērumu dēļ: tekošs ūdens ir viena no tām nedaudzajām lietām, kas nekad neapnīk. Turklāt tā čalošana spēj arī nomierināt un palīdzēt atslābināties, tā kompensējot dažādu stresu un spriedzes radītās negatīvās emocijas. Ūdens pats par sevi ir cilvēka veselības un enerģijas avots.

Continue reading “Akmens strūklakas”

Akmens kamīni

Sākotnējā kamīnu funkcija, protams, bija siltuma došana un saglabāšana telpās. Ap to pulcējās visi mājas iemītnieki, sildījās un bieži vien gatavoja ēdienu. Faktiski šos kamīnus var uzskatīt par sava veida ierobežotu ugunskuru. Taču laika gaitā kamīnu nozīme ir krietni mainījusies. Jau vēlajos Viduslaikos kamīni ieguva plašu popularitāti, tie tika veidoti arvien sarežģītāki un mākslinieciski izsmalcinātāki – ar reliģiska satura apgleznojumiem un dažādiem figurāliem izskaistinājumiem. Pakāpeniski mainījās arī to tehniskā uzbūve: kamīni vairs netika būvēti tik milzīgi, dūmvadi tika veidoti pārdomātāk un līdz ar to viss process patērēja jūtami mazāk malkas. Taču cauri gadsimtiem ir saglabājies kamīna galvenais uzdevums – pulcēt ap sevi ģimenes locekļus un mājas viesus, lai pavadītu lauku patīkamā atmosfērā un nesteidzīgās sarunās.

Continue reading “Akmens kamīni”